2019 metais Lietuvai tapus Europos molekulinės biologijos laboratorijos (EMBL) nare, atsivėrė neįkainojamos galimybės šalies mokslininkams, studentams ir tyrimų institucijoms. Narystė suteikia Lietuvos atstovams daugiau galimybių dalyvauti tarptautinėse konferencijose, seminaruose ir vasaros mokyklose, sudarydama palankias sąlygas tinklaveikai, bendradarbiavimui bei žinių mainams.
Priklausomai nuo renginio pobūdžio, studentai, jaunieji tyrėjai ir patyrę mokslininkai gali rasti sau tinkamas dalyvavimo galimybes. Be to, Lietuvos narystė atveria prieigą prie pažangiausių tyrimų infrastruktūros ir atviros prieigos centrų, skatina bendradarbiavimą su pirmaujančiomis tarptautinėmis mokslinių tyrimų grupėmis ir leidžia inicijuoti bendrus projektus. Tai taip pat palengvina prestižinių dotacijų ir stipendijų gavimą, kurios yra būtinos tarptautinei karjerai ir aukšto lygio finansavimui užtikrinti. Aktyvus dalyvavimas EMBL ir EMBO veiklose prisideda prie gerųjų praktikų perkėlimo ir jų įsisavinimo Lietuvoje. Susidomėjote? Tuomet kviečiame sužinoti daugiau.
Seminaro metu bus aptarta:
- Kokias galimybes atveria Lietuvos narystė EMBL?
- Kaip ja gali pasinaudoti Medicinos fakulteto darbuotojai ir studentai?
- Kokie praktiniai žingsniai reikalingi norint įsitraukti į EMBL veiklą?
Pranešėja:
Profesorė Vytautė Starkuvienė-Erfle – pirmoji Lietuvos mokslininkė, dirbusi EMBL. Nuo 2007 metų ji vadovauja tyrimų grupei Heidelbergo universitete (Vokietija). Nuo 2020 metų dirba Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centre, o nuo 2022 metų vadovauja Lietuvos narystės EMBL projektui.
Renginio informacija:
📅 Vasario 14 d., 15:00 val.
📍 Medicinos mokslo centro D1-16.2 konferencijų salė, Žaliųjų Ežerų g. 2
💻 Negalinčius dalyvauti gyvai, kviečiame jungtis per MS Teams.
Kviečiame Medicinos fakulteto darbuotojus ir studentus dalyvauti seminare bei sužinoti daugiau apie Lietuvos narystės EMBL teikiamas galimybes!