Palik atsiliepimą apie dėstymų dalykų kokybę
Siekiant užtikrinti studijų kokybę Medicinos fakultete, prašome studentų aktyviai įsitraukti į proceso tobulinimą ir registruoti pastebėtus trūkumus specialiai sukurtoje anketoje. Kiekvienas užfiksuotas atveis bus vertinamas ir sprendžiamas individualiai.
Pažymos
Jūs galite užsisakyti pažymas apie:
- studijas (lietuvių arba anglų kalba) – patvirtinimas apie studijas Vilniaus universitete; informacija apie studijų programą;
- studijų rezultatus (lietuvių arba anglų kalba) – informacija apie studijų programą, išklausytus dalykus ir gautus įvertinimus;
- gautas išmokas (lietuvių kalba) – informacija apie gautas stipendijas, paramą, paskolas ir kt.
Kaip užsakyti pažymas?
- Visas pažymas galite užsisakyti čia;
- Nueikite į skiltį „ePRAŠYMAI“ ir skiltyje „Pateikti naują prašymą“ pasirinkite „Dėl pažymos išdavimo“;
- Pasirinkite kokių pažymų Jums reikia.
- Jei reikia, įveskite papildomus komentarus – pvz., jei reikia kelių vienetų, tik tam tikrų semestrų rezultatų, svertinio vidurkio, semestro trukmę (bankui), norite pažymą gauti PDF formatu ir pan.
- Atsiimkite pažymą Medicinos fakulteto Studijų skyriuje (114 kab.). Su savimi turėkite asmens dokumentą arba LSP. Pažymos atvykite pasiimti tik gavę žinutę į MF studentišką paštą, kad pažyma jau paruošta. Jeigu norite, kad pažymą už Jus pasiimtų kitas asmuo, užsakydami šią paslaugą pastabose nurodykite kas ateis jos pasiimti, pažymą atsiimantis asmuo taip pat su savimi turi turėti asmens dokumentą.
Daugiau informacijos apie pažymų išdavimą galite rasti čia.
Pirmoji paskaita
Per pirmąją paskaitą dalyko (modulio) dėstytojas privalo pateikti detalų dalyko (modulio) aprašą:
- Dalyko (modulio) programą;
- Vertinimo ir egzaminavimo formos tvarką;
- Vertinimo kriterijus;
- Atsiskaitymo reikalavimus;
- Privalomą literatūros sąrašą.
Pirmos paskaitos metu pateikta informacija semestro eigoje jokiu būdu negali būti keičiama. Jeigu dėstytojo per pirmąją paskaitą pateiktas dalyko aprašas nesutampa su paskaitos metu pasakyta informacija, reikėtų vadovautis dalyko aprašu.
Dėmesio! Visos paskaitos vykdomos nuotoliniu būdu. Kiekvieno dalyko (modulio) pirmoji (įvadinė) paskaita vykdoma nuotoliniu būdu (MS Teams) realiu laiku, numatytu tvarkaraštyje. Užsiėmimai gali būti numatyti ir šventinėmis dienomis, bet nepažymėti el.tvarkaraštyje - dėl jų vykdymo informaciją suteiks dėstytojas. Prisijungimas prie VMA čia.
BUS ir pasirenkamieji dalykai
Bendrosios universitetinės studijos
Bendrosios universitetinės studijos (BUS) – bendrojo išsilavinimo ugdymo dalis visose Vilniaus universiteto pirmosios pakopos (bakalauro) ir vientisųjų studijų programose.
Sužinoti, ar Tavo studijų programoje yra numatyti BUS dalykai, gali apsilankęs VU informacinėje sistemoje ▸ Studijos ▸ Studijų programos planas. Kiekvienam semestrui sudaromas naujas BUS dalykų sąrašas. Patikrinti, kurie dalykai bus siūlomi kito semestro metu, gali BUS tinklalapyje.
Kada ir kur vyksta registracija į BUS dalykus? Jei BUS dalykas numatytas rudens semestre – registracija vyksta per pirmąsias dvi gegužės mėnesio savaites; papildoma registracija vyksta rugsėjo mėn. pirmas dvi savaites. Jei BUS dalykas numatytas pavasario semestre – registracija vyksta per pirmąsias dvi gruodžio mėnesio savaites; papildoma registracija vyksta vasario mėn. pirmas dvi savaites. Apie tikslią registracijos pradžios datą būsi informuotas elektroniniu pranešimu, kurį gausi į savo VU el. pašto dėžutę.
Užsiregistruoti į BUS dalykus reikia prisijungus prie VU informacinės sistemos ▸ Registracijos ▸ BUS registracija.
Išsiregistruoti iš BUS dalyko ir pasirinkti kitą galima per pirmąsias dvi semestro, kuriame jis vykdomas savaites.
Registracija į pasirenkamus dalykus
Semestro pabaigoje vyksta registracija į kito semestro pasirenkamuosius dalykus/modulius. Registracijos pavasario semestro pasirenkamųjų dalykų (modulių) studijoms galutinis terminas yra gruodžio 15 d., o rudens semestro – gegužės 15 d. Pirmojo studijų semestro studentai į pasirenkamuosius dalykus (modulius) privalo užsiregistruoti per pirmas dvi semestro savaites.
Išsiregistruoti iš pasirenkamojo dalyko ir pasirinkti kitą galima per pirmąsias dvi semestro, kuriame jis yra vykdomas, savaites.
Papildomų užsienio kalbų mokymai
Vilniaus universitete yra galimybė papildomai studijuoti pasirinktą užsienio kalbą.
Registruotis į šiuos kalbų mokymus galima nuo rugsėjo 1 d. 18 val. iki rugsėjo 14 d. (imtinai) prisijungus prie VU informacinės sistemos ▸ Registracijos ▸ Kita užsienio kalba. Čia taip pat rasi informacijos apie galimus kalbų mokymosi lygius ir tvarkaraščius.
Vilniaus universitetas dalį užsienio kalbos (kuri studijuojama papildomai, kaip ne studijų programos dalykas) mokymosi kainos kompensuoja, todėl vieno semestro kalbos studijos kainuoja 55 Eur.
Informacija apie išklausytus ne studijų programos (užsienio kalbos) dalykus yra įtraukiama į diplomo priedėlį ir, jeigu reikalinga, išduodama papildoma pažyma.
Atsiskaitymai, dalykų įskaitymas, perlaikymas ir rotacija
Pagrindinis studijų rezultatų vertinimo būdas yra egzaminas. Kai kurie dalykai gali būti vertinami įskaita. Egzaminai ir įskaitos vyksta raštu, raštu ir žodžiu arba nuotoliniu būdu prie kompiuterio (prilyginama egzaminui raštu).
Studijų rezultatus vertina dalyką dėstęs, studijoms vadovavęs dėstytojas arba tos srities specialistų komisija.
Studentų žinios per egzaminus vertinamos nuo 1 iki 10 balų, o per įskaitas – įskaita ar neįskaita. Galimi ir kiti vertinimo principai. Daugiau apie vertinimo sistemą Universitete.
Perlaikymo laikotarpis (skolos, akademinės skolos ir jų likvidavimas)
Neišlaikytus egzaminus (įskaitas) galima perlaikyti vieną kartą, ne vėliau kaip per pirmas dvi naujo semestro savaites, o jei egzaminų laikymo laikotarpis buvo pratęstas, per dvi savaites po pratęsto termino pabaigos. Per egzamino (įskaitos) perlaikymą neišlaikytas egzaminas (įskaita) yra skola.
Norint likviduoti skolą, reikia kartoti kursą ir kreiptis į padalinio administraciją prieš semestrą ir eStudentas paskyroje pateikti prašymą. Už dalyko kartojimą mokama nustatyta kaina, kuri apskaičiuojama 1 / 60 einamųjų metų metinės studijų programos kainos padauginus iš dalyko kreditų skaičiaus.
Baigiamojo kurso studentams yra galimybė dalyką išsilaikyti eksternu, kuris sudaro 25 proc. viso kurso kartojimo sumos.
Neišlaikytas egzaminas po kurso kartojimo perlaikymo yra laikomas akademine skola.
Studentai, turintys daugiau kaip 20 kreditų apimties skolų, akademinių skolų arba bendra jų suma viršija nurodytą kreditų skaičių, taip pat studentai, kuriems nebuvo leista pakartoti šių dalykų studijų, šalinami iš universiteto.
Apeliacijos ir ginčai
Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto bendruomenės narių pareiškimus ir apeliacijas dėl ginčų susijusių su mokslo ir studijų veikla tarp Medicinos fakulteto studijuojančiųjų ir kitų bendruomenės narių, nagrinėja Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto Ginčų nagrinėjimo komisija (toliau - Komisija), išskyrus ginčus dėl akademinės etikos ir ginčus dėl darbo santykių. Komisija savo veikloje vadovaujasi Vilniaus universiteto statutu, kitais Lietuvos Respublikos įstatymais, Ginčų nagrinėjimo komisijos nuostatais ir kitais Universiteto teisės aktais.
Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto ginčų nagrinėjimo komisijos sudėtis:
Pirmininkas: dr. Jelena Stanislavovienė
Nariai:
- prof. dr. Violeta Žalgevičienė;
- doc. dr. Violeta Ožeraitienė;
- Alon Vainger (studentas);
- Miglė Vilniškytė (studentė);
- Gabija Venclovaitė (studentė).
D.U.K.
Atsakymai į svarbiausius klausimus, kylančius planuojant kreiptis į Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto Ginčų nagrinėjimo komisiją.
Kas gali kreiptis?
Pareiškimus ir apeliacijas Komisijai gali teikti kiekvienas Universiteto studijuojantysis, kuris mano, kad jo teisės yra pažeidžiamos.
Dėl kokių priežasčių galiu kreiptis?
Komisija svarsto:
- pareiškimus dėl ginčų (toliau – pareiškimai), susijusių su mokslo ir studijų veikla;
- apeliacijas dėl studijų pasiekimų vertinimo arba egzamino/baigiamojo darbo gynimo procedūros pažeidimų.
Kada galiu kreiptis?
Apeliacija dėl galutinio įvertinimo gali būti pateikta ne vėliau kaip per 7 kalendorines dienas nuo įvertinimo paskelbimo dienos. Jeigu egzaminas yra laikomas egzaminų laikymo laikotarpio pabaigoje, apeliacija turi būti pateikta ne vėliau kaip per 7 kalendorines dienas nuo Padalinio tvarkaraščiuose numatytos paskutinės egzaminų laikymo dienos, t. y. jei egzaminas laikomas paskutinę egzaminų laikymo dieną, studento darbą ištaisius ir įvertinimą paskelbus per 5 dienas, studijuojantysis turi 2 dienas apeliacijai teikti.
Apeliacija dėl procedūrinių pažeidimų gali būti pateikta ne vėliau kaip per 3 darbo dienas po tarpinio atsiskaitymo, egzamino (įskaitos) laikymo ar baigiamojo darbo gynimo datos. Apeliacijos dėl baigiamojo darbo gynimo ir/ar baigiamojo egzamino glautinio įvertinimo nenagrinėjamos, tad jų teikti negalima.
Pareiškimas gali būti pateiktas ne vėliau kaip per vieną mėnesį nuo tos dienos, kurią pažeidimas padarytas ar paaiškėjo. Šis terminas, esant svarbioms termino praleidimo priežastims ir motyvuotam pareiškėjo prašymui, Komisijos sprendimu gali būti atnaujintas, jeigu nuo pažeidimo padarymo ar paaiškėjimo nepraėjo daugiau nei šeši mėnesiai.
Kaip pateikti apeliaciją arbą pareiškimą VU MF Ginčų nagrinėjimo komisijai?
Pareiškimai ir apeliacijos Komisijai gali būti pateikti raštu, tiesiogiai asmeniui atvykus į Medicinos fakulteto dekanatą arba elektroniniu arba elektroniniu paštu , arba per VU IS (Klevas) E.studento paskyrą (E.studentas→E.prašymai → Apeliacinis skundas).
Kas turi būti nurodyta pareiškime arba apeliacijoje?
- Pareiškime turi būti nurodyta:
- Pareiškimo surašymo data ir vieta;
- Pareiškėjo vardas, pavardė, Universiteto suteikto elektroninio pašto adresas, telefono numeris, studijuojančiojo pagrindinė studijų programa, studento registracijos numeris, kursas, grupė;
- Apibūdintas pažeidimas;
- Nurodyta ir pridėta turima informacija ar nurodytos aplinkybės, patvirtinančios pažeidimo padarymo faktą;
- Konkretus pareiškėjo prašymas;
- Pridedamos turimos informacijos sąrašas;
- Pareiškėjo parašas.
Apeliacijoje turi būti nurodyta:
- Pareiškimo surašymo data ir vieta;
- Pareiškėjo vardas, pavardė, Universiteto suteikto elektroninio pašto adresas, telefono numeris, studijuojančiojo pagrindinė studijų programa, studento registracijos numeris, kursas, grupė;
- Nurodytas nesutikimo su gautu įvertinimu pagrindas (motyvai) arba konkretus egzamino laikymo arba baigiamojo darbo gynimo pažeidimas ir nurodytos aplinkybės,
- Patvirtinančios pažeidimo padarymo faktą;
- Konkretus pareiškėjo prašymas;
- Pareiškėjo parašas.
Per kiek laiko komisija apsvarstys pareiškimą arba apeliaciją?
Per 30 kalendorinių dienų. Į šiame punkte nurodytą terminą nėra įskaičiuojamos studentams suteikiamų vasaros atostogų laikotarpis.
Ar gali Komisija atmesti pareiškimą arba apeliaciją:
Komisijoje nėra svarstomi anoniminiai arba pavėluotai pateikti pareiškimai ir apeliacijos. Taip pat nesvarstomi pareiškimai ir apeliacijos, kuriose nėra pateikta visa būtina informacija (žr. klausimą „Kas turi būti nurodyta pareiškime arba apeliacijoje?“). Apie sprendimą nenagrinėti apeliacijos Komisijos pirmininkas per 3 darbo dienas nuo sprendimo priėmimo dienos praneša asmeniui pareiškime arba apeliacijoje nurodytu elektroniniu paštu.
Kaip aš sužinosiu apie Komisijos sprendimą:
Komisijos pirmininkas arba Komisijos pirmininko pavaduotojas ne vėliau kaip per 7 kalendorines dienas nuo sprendimo priėmimo išsiunčia protokolo kopiją arba protokolo išrašą ginčo šalims, dekanui ir Fakulteto studijų koordinatorei (jeigu sprendimas turi įtakos studijų pasiekimo įvertinimui).
Ar galiu apskųsti Komisijos sprendimą:
Komisijos sprendimas dėl egzamino (įskaitos) įvertinimo yra galutinis.
Kiti Komisijos sprendimai ne vėliau kaip per 7 kalendorines dienas nuo jų įteikimo dienos gali būti skundžiami Centrinei ginčų nagrinėjimo komisijai. Praleistas skundo pateikimo terminas negali būti atnaujintas.
Akademinės atostogos / studijų stabdymas ir nutraukimas
Studijų sustabdymas
Studentui (klausytojui) dėl svarbių priežasčių laikinai negalinčiam tęsti studijų akademinio kamieninio padalinio vadovas gali leisti ne ilgiau kaip vieneriems metams sustabdyti studijas.
Studentui (klausytojui), laikinai negalinčiam tęsti studijų dėl ligos, nėštumo ar kūdikio priežiūros ir pateikusiam tai įrodančius dokumentus, suteikiamos akademinės atostogos. Dėl ligos akademinės atostogos suteikiamos iki dvejų metų, dėl nėštumo ir kūdikio priežiūros – įstatymų numatytam laikui, bet ne ilgiau kaip trejiems metams. Akademines atostogas suteikia akademinio kamieninio padalinio vadovas. Akademinių atostogų trukmė skaičiuojama nuo prašymo pateikimo datos.
Svarbu dėl akademinių atostogų dėl asmeninių priežasčių!
Šiuo metu galiojančios Mokslo ir studijų įstatymo 62 str. 1 d. 11 punktas numato studentui galimybę išeiti akademinių atostogų dėl asmeninių priežasčių. Sąvoka „asmeninės priežastys“ nėra apibrėžta teisės aktais, įskaitant ir Mokslo ir studijų įstatymą, todėl detalizuoti šių priežasčių nereikia. Taigi, vadovaujantis minėtais teisės aktais, studentas turėtų pateikti prašymą nurodant, kad į akademines atostogas einama dėl asmeninių priežasčių. Mokslo ir studijų įstatyme taip pat nėra reglamentuota, kad tokios atostogos negalėtų būti suteikiamos akademinių skolų turinčiam studentui ar studentui nebaigus pirmojo studijų semestro. Tokie apribojimai nėra numatyti ir Studijų nuostatuose.
Tačiau atkreipiame dėmesį į tai, kad remiantis „LR Valstybės biudžeto lėšų, skirtų studijų kainai valstybės finansuojamose studijų vietose apmokėti, arba jų dalies grąžinimo į Lietuvos Respublikos valstybės biudžetą tvarkos aprašo“ 6.5. punktu, asmuo yra atleidžiamas nuo valstybės finansuojamų studijų krepšelio grąžinimo, jei jis buvo išleistas akademinių atostogų dėl ligos gydytojui ar gydytojų konsultacinei komisijai rekomendavus arba nėštumo ir gimdymo arba vaiko priežiūros atostogų ir nepasibaigus akademinių atostogų terminui raštu pranešė aukštajai mokyklai apie studijų nutraukimą. Taigi studentai, kurie nutraukė studijas akademinių atostogų, suteiktų dėl asmeninių priežasčių, metu nebus atleidžiami nuo valstybės finansuojamų studijų krepšelio grąžinimo.
Pažymėtina ir tai, kad akademinės atostogos dėl asmeninių priežasčių gali būti suteiktos tik kartą per studijų laikotarpį vienerių metų terminui. Pasibaigus šiam terminui studentas gali teikti prašymą dėl studijų sustabdymo, vadovaujantis Vilniaus universiteto Studijų nuostatų 7.2. punktu.
Studijų nutraukimas
Studijos gali būti nutraukiamos pačiam studentui (klausytojui) prašant, studentą pašalinus iš Universiteto, kai studentas keičia studijų programą ir kitais atvejais.
Studentams, priimtiems į Universitetą nuo 2009 metų ir studijuojantiems laipsnį suteikiančias ir laipsnio nesuteikiančias studijų programas valstybės finansuojamoje vietoje bei jų prašymu norintiems nutraukti studijas, gali tekti grąžinti į valstybės biudžetą nustatytą studijų programos kainos dalį. Lėšų grąžinimą, tarpininkaujant Universitetui, administruoja Valstybinis studijų fondas.
Nuo lėšų grąžinimo į valstybės biudžetą atleidžiami studentai, kurie nutraukia studijas savo noru per pirmųjų studijų metų pirmąjį semestrą (iki vasario 3 d. imtinai); taip pat baigę studijų semestrą laiku ir be akademinių skolų bei ne vėliau kaip iki naujojo semestro pradžios raštu pranešę Universitetui apie studijų nutraukimą; be to, ir kitais atvejais.
Iš Universiteto šalinama dėl nepažangumo, nesąžiningumo studijų metu, taip pat finansinių įsipareigojimų nevykdymo ir kitais atvejais.
Anketa (pildoma pateikus prašymą nutraukti studijas)
Studijų krepšelio grąžinimas
Valstybės biudžeto lėšos, skirtos studijų kainai valstybės finansuojamose studijų vietose apmokėti, arba jų dalis grąžinamos į valstybės biudžetą, jeigu asmenys nutraukia studijas savo noru išskyrus tuos atvejus, kai pirmosios studijų pakopos arba vientisosios studijos nutraukiamos per šių studijų pirmųjų studijų metų pirmąjį semestrą (pagal šią nuostatą nuo 2015 m. asmenims, įstojusiems į antrosios pakopos studijas ir jas nutraukusiems savo noru pirmojo kurso pirmojo semestro metu, reikės grąžinti į valstybės biudžetą studijų įmoką už pirmąjį semestrą. Asmenims, priimtiems į aukštąsias mokyklas iki šio nutarimo įsigaliojimo, taikomas aprašo, galiojusio iki šio nutarimo įsigaliojimo, nuostatos), taip pat kai asmenys pašalinami iš aukštosios mokyklos jos nustatyta tvarka.
Asmuo atleidžiamas nuo kainos grąžinimo, jei:
- studijų semestrą baigė aukštosios mokyklos nustatytu laiku, neturi akademinių skolų ir ne vėliau kaip iki naujo studijų semestro pradžios raštu pranešė aukštajai mokyklai apie studijų nutraukimą arba asmuo įvykdė studijų programos reikalavimus, įskaitant baigiamojo darbo pateikimą aukštajai mokyklai, tačiau baigiamojo darbo negynė (neapgynė);
- teisės aktų nustatyta tvarka buvo pripažinti neįgaliais ir pateikia fondui tai patvirtinančią pažymą;
- rotacijos metu neteko studijų krepšelio, neturi akademinių skolų ir ne vėliau kaip per 10 darbo dienų nuo studijų rezultatų palyginimo paskelbimo aukštojoje mokykloje ir raštu pranešė aukštajai mokyklai apie studijų nutraukimą;
- sesija buvo pratęsta ir studijų semestras buvo baigtas aukštosios mokyklos nustatytu laiku, neturint akademinių skolų ir ne vėliau kaip per 10 darbo dienų nuo pratęstos sesijos termino pabaigos raštu pranešė aukštajai mokyklai apie studijų nutraukimą;
- kurie buvo išvykę dalinėms studijoms užsienyje pagal tarptautines (tarpžinybines) sutartis, neturi akademinių skolų ir ne vėliau kaip per 10 darbo dienų nuo studijų semestro užsienio aukštojoje mokykloje pabaigos raštu pranešė aukštajai mokyklai apie studijų nutraukimą;
- kurie buvo išleisti akademinių atostogų dėl ligos gydytojui ar gydytojų konsultacinei komisijai rekomendavus arba nėštumo ir gimdymo arba vaiko priežiūros atostogų ir nepasibaigus akademinių atostogų terminui raštu pranešė aukštajai mokyklai apie studijų nutraukimą;
- miršta.
Atkreipiame dėmesį, kad studijų krepšelio grąžinti neturi:
- studentai, neturintys akademinių skolų (t.y. neturi per perlaikymą neišlaikytų egzaminų (įskaitų), kurie iki semestro pradžios (rudens – rugsėjo 1 d., pavasario – vasario 4 d.) raštu kreipsis į akademinį padalinį dėl išbraukimo iš studentų sąrašų;
- studentai, esantys akademinėse atostogose dėl ligos arba nėštumo ir gimdymo arba vaiko priežiūros atostogose, kurie raštu kreipsis dėl išbraukimo iš studentų sąrašų, nepasibaigus atostogų laikotarpiui;
- baigiamųjų kursų studentai, baigiamąjį darbą akademiniam padaliniui pateikę iki padalinyje nustatytos datos.
- 30 bazinės socialinės išmokos dydžių - asmenims, studijavusiems pagal pirmosios studijų pakopos programas;
- 50 bazinės socialinės išmokos dydžių - asmenims, studijavusiems pagal antrosios studijų pakopos programas arba laipsnio nesuteikiančias edukologijos studijų programas, skirtas mokytojo kvalifikacijai įgyti;
- 70 bazinės socialinės išmokos dydžių - asmenims, studijavusiems trečiojoje studijų pakopoje (įskaitant meno aspirantūrą) arba pagal laipsnio nesuteikiančias atitinkamos krypties rezidentūros studijų programas.
Svarbu dėl studijų nutraukimo!
Studijų sutartis pasirašoma prieš pradedant studijas yra teisinis dokumentas. Studijų sutartis su Vilniaus universitetu turi būti nutraukta remiantis Studijų sutarties bendrosios dalies V dalies 44–50 punktais, t.y. nutraukiama prieš 10 (dešimt) kalendorinių dienų raštu įspėjus Universitetą. Pasirašyta Studijų sutartis savaime nenutrūksta neatvykus studijuoti, nesilankant paskaitose ar nelaikant egzaminų. Universitetas turi teisę reikalauti finansinių ir kitokių šioje sutartyje numatytų įsipareigojimų vykdymo. Todėl nutraukiant studijas savo noru svarbu pasirašytą prašymą dėl sutarties nutraukimo pristatyti akademinio padalinio studijų skyriui.
Studijų atnaujinimas
Nutrauktas studijas galima atnaujinti. Studijos gali būti atnaujintos, jei asmuo yra visiškai įvykdęs Universiteto pirmosios, antrosios studijų pakopų ar vientisųjų studijų programos pirmojo semestro studijų planą bei neturi finansinių įsipareigojimų Universitetui. Studijos gali būti atnaujinamos, jeigu asmens studijuotos ir ketinamos studijuoti studijų programos skirtumai sudaro ne daugiau kaip 15 kreditų ir nepasibaigė akademinių kamieninių padalinių Tarybų nustatyti studijų rezultatų įvertinimų galiojimo terminai.
Dėl neesmingo studijų programos pasikeitimo susidariusius dalyko /modulio skirtumus leidžiama likviduoti per vienerius metus nuo studijų atnaujinimo. Šie skirtumai akademinėmis skolomis nelaikomi. Jei asmuo turi daugiau kaip 15 kreditų dalykų /modulių skirtumus, jis privalo šiuos skirtumus likviduoti prieš studijų atnaujinimą. Neesmingai pasikeitusios studijų programos dalykus / modulius, kurių egzaminus arba įskaitas būtina išlaikyti (perlaikyti) atnaujinant tos studijų programos studijas, nustato akademinio kamieninio padalinio vadovas.
Fakultetų (padalinių) tarybos gali nustatyti ir papildomas studijų atnaujinimo sąlygas.
Studentas, studijavęs pagrindinėje studijų programoje ir gretutinėje studijų programoje ir išsibraukęs iš kurios nors vienos arba abiejų, atnaujinti studijas gali abiejose studijų programose (ir pagrindinėje, ir gretutinėje). Dėl gretutinių studijų programos atnaujinimo sprendžia gretutines studijas vykdančio akademinio padalinio studijų prodekanas. Taip pat gali atnaujinti tik pagrindinėje studijų programoje, pasirinkęs trūkstamus modulius, tai yra studijuoti pagrindinių studijų krypties, kitų krypčių ar bendrųjų universitetinių studijų modulius, neįgyjant dvigubo bakalauro laipsnio.
Už šiurkščius akademinio sąžiningumo principo pažeidimus iš Universiteto pašalintas asmuo prašymą dėl studijų atnaujinimo gali paduoti ne anksčiau kaip praėjus metams nuo pašalinimo dienos ir tik po to, kai yra likvidavęs visus dalykų / modulių skirtumus.
Siekiantis atnaujinti studijas asmuo pateikia studijų programą, kurioje nori atnaujinti studijas, vykdančiam akademiniam kamieniniam padaliniui prašymą ne vėliau kaip likus 5 dienos iki naujo studijų semestro pradžios.
Studijos atnaujinamos valstybės nefinansuojamoje vietoje, tačiau studijų metu, atsiradus laisvai valstybės finansuojamai vietai, studentas gali dėl jos konkuruoti.
Kitoje aukštojoje mokykloje studijavęs, tačiau nutraukęs studijas asmuo gali tęsti jas Vilniaus universitete. Tokiu atveju reikia būti baigus pirmąjį semestrą be akademinių skolų ir raštu kreiptis į fakultetą (padalinį), kuriame yra vykdoma norima studijuoti studijų programa. Norinčio tęsti studijas Universitete dalinių studijų rezultatai įskaitomi įvertinus jų atitiktį pageidaujamos studijų programos formaliesiems ir dalykiniams reikalavimams. Gali būti įskaitoma ne daugiau kaip 75 procentų pageidaujamos pirmosios ar antrosios pakopų arba vientisųjų studijų programos apimties.
Studijų semestras, nuo kurio leidžiama tęsti studijas, priklauso nuo asmens ankstesnių studijų metu įvykdytos programos dalies ir studijų programos, į kurią jis priimamas tęsti studijas, studijų dalykų / modulių santykio.
Studijų baigimas
Atsiskaitymas su Universitetu
Norint gauti studijas patvirtinantį diplomą ir diplomo priedėlį, privalu atsiskaityti su Universitetu. Atsiskaitymo su Universitetu eiga aprašyta Absolventų atsiskaitymo su Vilniaus universitetu tvarkoje.
Universiteto padaliniai, su kuriais reikia atsiskaityti, arba įsitikinti, kad nesi skolingas, yra šie:
- Universiteto biblioteka (grąžinti knygas, kt.);
- Universiteto Bendrabučių centras (įvykdyti įsipareigojimus, jei gyvenote jame);
- Universiteto Studentų atstovybė (grąžinti Lietuvos studento pažymėjimą, susisiekus su VUSA ar MFSA atstovais el. paštu: ar );
- Fakulteto (padalinio) administracija (įvykdyti kitus įsipareigojimus).
Absolventai, turintys įsiskolinimų, atsiskaityti su Universiteto padaliniais privalo ne vėliau kaip 5 darbo dienos iki numatytos diplomų įteikimo dienos. Padalinys, Absolventui atsiskaičius, tai pažymi Studijų informacinėje sistemoje, aplikacijoje „Absolventų atsiskaitymas“.
Studentams, neatsiskaičiusiems su Universiteto padaliniais, negali būti išduodamas diplomas ar pažymėjimas.