Mokslinių interesų sritys
RNR biologija; nekoduojantis genomas; biomolekulių sąveika; molekulinė biomedicina; struktūrinė biologija; reakcijų mechanizmai.
Pagrindinės veiklos / tyrimų kryptys
Mūsų laboratorija tiria su nukleorūgštimis sąveikaujančius žmogaus baltymus ir jų rolę sveikame organizme bei ligų raidose. Jei esate su šiomis temomis norintis dirbti studentas ar tyrėjas, susisiekite su mumis el. paštu.
m6A modifikacija mRNR ir lncRNR m6A
m6A yra pati gausiausia vidinė mRNR modifikacija, veikianti kaip RNR likimą nurodantis dinamiškas signalas. Ji atlieka svarbią rolę daugumoje ląstelės tranzicijų (pvz., ląstelės diferenciacijos iniciacijoje) ir yra svarbi organizmo vystymuisi bei atsakui į aplinkos pokyčius. m6A išsidėstymo nukrypimai koreliuoja su įvairiomis ligomis, tame tarpe tam tikromis vėžio formomis ir kognityviniais sutrikimais. Tačiau didelė dalis su m6A susijusių mechanistinių klausimų lieka neatsakyti. Mūsų laboratorija siekia:
- Suprasti m6A modifikacijos taikinių pasirinkimo molekulinius mechanizmus.
- Ištirti, ar m6A pokyčiai yra tam tikrų ligų priežastis ar pasekmė.
- Įvertinti m6A kaip potencialų klinikinį biožymenį.
- Sukurti įrankius preciziniam m6A valdymui ląstelėse.
Su nekoduojančiu genomu susiję veiksniai
Didžioji dalis su ligomis siejamų genetinių mutacijų yra nekoduojančiame genome, tačiau tradicinė genų terapija paprastai taikosi į koduojančias genomo sritis dėl nekoduojančio genomo funkcijų sudėtingumo ir dažnai sunkesnio prieinamumo. Mes siekiame spręsti abi šias problemas:
- Išsiaiškinti nekoduojančio genomo molekulinius mechanizmus.
- Atrasti būdus didinti nekoduojančio genomo prieigą genų terapijai