Studijų planas
Doktorantūros studijas sudaro du pagrindiniai etapai – doktorantūros studijų ir egzaminų laikymo etapas bei disertacijos rengimo etapas. Jie turi būti išdėstyti doktorantūros Studijų plane pagal pateiktą pavyzdį (žr. dokumentą).
Doktorantūros studijų ir egzaminų laikymo etapas
Doktorantai, įstoję nuo 2024 m., studijuoja ne mažiau kaip 3 dalykus rengiamos disertacijos tema. Rekomenduojama, kad doktoranto darbo planas būtų sudarytas taip, kad 3 – 5 kreditai iš darbo plane numatytų kreditų būtų skirti bendrųjų gebėjimų ugdymui (t. y. projektų paraiškų rengimas, mokslinis rašymas, akademinės etikos, intelektinės nuosavybės, verslumo, komunikaciniai gebėjimai ir kt.).
Doktorantų, įstojusių nuo 2020 m. studijuojami dalykai turi sudaryti ne mažiau kaip 30 kreditų, iš kurių penkis (bendrųjų kompetencijų) kreditus būtina sukaupti už teorinius ir praktinius mokymus Lietuvos ar užsienio mokslo įstaigose, vasaros / žiemos mokyklose, skirtose lavinti bendruosius gebėjimus ir pan. Doktorantams, įstojusiems nuo 2017 m., studijuojami dalykai turi sudaryti ne mažiau kaip 30 kreditų, ir būtina sukaupti tris bendrųjų gebėjimų kreditus.
- Egzaminus rekomenduojama išlaikyti per pirmuosius metus, vėliausiai – antraisiais doktorantūros studijų metais. Egzaminai turi būti laikomi Studijų plane numatytais terminais.
- Doktorantai turi studijuoti ne mažiau kaip 3 dalykus disertacijos rengiama tema, ir rekomenduojama nors vieną egzaminą rinktis iš gretimos, bet disertaciniam darbui tinkančios mokslo šakos. Privalomas doktorantūros studijų dalykas – Biomedicininė statistika (5 ECTS), kurį galima rinktis iš bendro siūlomų studijuoti sandų sąrašo arba kursą galima išklausyti kitame VU fakultete (jeigu toks siūlomas) ar užsienio universitete.
- Studijoms galima rinktis ir iš tarpdalykinių sandų.
Pasirinktų doktorantūros studijoms dalykų egzaminų komisijos sudaromos iš pirmininko ir dviejų narių. Komisijos pirmininku dažniausiai būna pagrindinis dalyko studijas kuruojantis mokslininkas, kuris skiria kitus du komisijos narius. Visi trys komisijos nariai turi turėti mokslo laipsnius.
Egzamino komisijos sudėtį, datą ir laiką savo įsakymu tvirtina medicinos fakulteto Dekanas. Užpildytą specialią formą reikia atsiųsti VU MF Doktorantūros mokyklos specialistei Rasai Janulionienei el. paštu ( ) 10 d. prieš laikyti planuojamą egzaminą. Įsakymai yra rengiami ir registruojami el. erdvėje „Avilyje“, o registruoto įsakymo elektroninė forma doktorantui išsiunčiama el. paštu.
Doktorantai, įstoję nuo 2023 m., nebepildo popierinio „Egzaminų laikymo protokolo“, egzaminų įvertinimas bei komisijos narių pasirašymas vyksta „Avilyje“. Egzamino laikymo protokolą „Avilyje“ užpildo to padalinio, kuriame laikomas egzaminas, administruojantis personalas, ir, kai avilyje pasirašo visi komisijos nariai, protokolas užregistruojamas bei „įkrenta“ į doktoranto bylą VU Doktorantūros ir podoktorantūros skyriuje.
Doktorantams, įstojusiems iki 2022 m. egzaminų rezultatai fiksuojami popieriniame „Egzaminų laikymo protokole“ (pavyzdys - VU svetainėje). Išlaikius egzaminus, protokolas pateikiamas VU Doktorantūros ir podoktorantūros skyriui (Egzaminų laikymo protokolą tvirtina VU Prorektorius).
Egzaminai negali būti planuojami ir laikomi per kasmetines doktorantų atostogas. Nuo 2017 m. įstojusiems doktorantams kiekvienais studijų metais tūri būti suteikiamos nuo 1 mėn. iki 2 mėn. atostogos (rekomenduojama liepos ir / ar rugpjūčio mėn., jei nenumatyta kitaip).
Doktorantų atestacija
Doktorantų atestacija vykdoma kiekvienų doktorantūros metų pabaigoje (dažniausiai rugsėjo ar spalio mėn.). Doktorantų, studijuojančių ES struktūrinių fondų lėšomis, atestacijos vykdomos kas pusmetį. Už atliktus darbus doktorantai atsiskaito studijų padaliniuose (katedrose / klinikose), o atestacijos padaliniuose išvadas tvirtina atitinkamos krypties Doktorantūros komitetas:
- svarstant pirmųjų metų doktorantų darbą, reikėtų įvertinti, ar išlaikyti visi numatyti egzaminai ir ar jie laikomi pagal patvirtintą grafiką;
- svarstant trečiųjų ir ketvirtųjų metų doktorantų ataskaitas, privalu įvertinti, ar disertacija bus paruošta ir apginta iki doktorantūros studijų pabaigos;
- paskutiniųjų metų doktorantų darbui vertinti numatytos neeilinės atestacijos, kurios vykdomos kovo ar balandžio mėnesiais.
Akademinės atostogos
Dėl svarbių priežasčių (gimdymas, vaiko priežiūros atostogos, doktoranto liga ar kt.) doktorantas gali būti išleidžiamas akademinių atostogų. Kartą per studijų laikotarpį, bet ne ilgesniam kaip vienų studijų metų laikotarpiui, suderinus su doktoranto vadovu ir Komiteto pirmininku, doktorantui Institucijos vadovo įsakymu leidžiama išeiti akademinių atostogų ir dėl svarbių asmeninių priežasčių. Doktorantas, norintis išeiti akademinių atostogų, Doktorantūros skyriui pateikia prašymą, vizuotą doktoranto vadovo ir Komiteto pirmininko. Laikas, kai doktorantas yra akademinėse atostogose, į doktorantūros trukmę neįskaičiuojamas. Akademinių atostogų metu stipendija nemokama.