Asociatyvi nuotr. / VU MF archyvas
Vilniaus universiteto (VU) Medicinos fakulteto Transliacinių sveikatos tyrimų institutas (TSTI) oficialiai patvirtintas kaip bandomųjų gyvūnų veisimo ir naudojimo įstaiga. Institutas įgijo šį statusą po sėkmingo vertinimo proceso, kurį atliko Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos paslaugų departamento Centralizuoto leidimų išdavimo skyrius. Šios institucijos išduoti leidimai patvirtina, kad institutas atitinka visus teisės aktuose numatytus reikalavimus, būtinus gyvūnų gerovei ir veiklos teisėtumui užtikrinti.
Leidimai liudija, kad Transliacinių sveikatos tyrimų institutas savo veikloje laikosi aukščiausių tarptautinių standartų, kurie reglamentuoja bandomųjų gyvūnų veisimą, priežiūrą ir naudojimą mokslinių tyrimų tikslais. Institutas yra įsipareigojęs užtikrinti gyvūnų gerovę, etišką ir atsakingą jų naudojimą, laikantis FELASA (angl. Federation of European Laboratory Animal Science Associations) rekomenduojamų principų. Siekiant minimizuoti poveikį gyvūnams, institutas vadovaujasi 3R principais: gyvūnų pakeitimu (Replace) alternatyviais metodais, kai tik tai įmanoma, naudojamų gyvūnų skaičiaus mažinimu (Reduce), bei procedūrų tobulinimu (Refine), kad būtų sumažintas gyvūnų patiriamas stresas ir diskomfortas. Šios vertybės leidžia ne tik užtikrinti atitiktį teisės aktų reikalavimams, bet ir garantuoti mokslinių tyrimų kokybę bei patikimumą.
Mokslininkai, dirbantys šiame institute, planuoja vykdyti aukštos kokybės tyrimus, skirtus visuomenės sveikatos gerinimui, naujų diagnostikos metodų kūrimui, gydymo būdų vystymui bei medicinos technologijų plėtrai. Atsivėrusios naujos galimybės leis užmegzti glaudesnį bendradarbiavimą su tarptautiniais partneriais, stiprinant Lietuvos mokslinę poziciją ir reputaciją pasauliniu mastu. Pažymėtina, kad TSTI tokio tipo tyrimai gali būti vykdomi ir išoriniams užsakovams.
Transliacinių sveikatos tyrimų institutas yra VU Medicinos fakulteto padalinys, įsikūręs Medicinos mokslų centre, Žaliųjų ežerų g. 2, Vilnius.