Sidebar

Naujienos

Sweta-1.jpegSweta Ghelani / MF archyvas

Šių metų spalio 30 d. Vilniaus universiteto Medicinos fakultete vyko renginys, skirtas moterų lyderystės temai. Jame Sweta Ghelani skaitė pranešimą „Moterys lyderės ir biotechnologijų pažangos perspektyvos“ (angl. Women's Leadership and Prospects for Biotechnology Progress). S. Ghelani – „Novartis Pharmaceuticals“ prezidentė, turinti daugiau nei 20-ies metų patirtį farmacijos pramonėje, dirbusi rinkodaros, pardavimų bei kt. srityse, profesinių žinių ir praktikos sėmėsi 4-iuose žemynuose – Australijoje, Šveicarijoje, Kanadoje ir Argentinoje.

Renginio pradžioje sveikinimo žodį tarė Medicinos fakulteto Farmacijos ir farmakologijos centro vadovė doc. dr. Kristina Garuolienė. Po pranešimo vykusioje panelinėje diskusijoje moterų lyderystės sveikatos sektoriuje tema kartu su S. Ghelani diskutavo VU Gamtos ir geomokslų fakulteto mokslininkė ir dėstytoja prof. Ieva Plikusienė, startuolio „Vedliai“ įkūrėja Monika Katkutė ir VUL Santaros klinikos I-ojo intensyvios terapijos skyriaus vedėja, gydytoja anesteziologė-reanimatologė, VU Medicinos fakulteto dėstytoja dr. Ingrida Lisauskienė.

Sweta-4.jpegRenginys „Moterys lyderės ir biotechnologijų pažangos perspektyvos“ / MF archyvas

Savo pranešime Sweta Ghelani kalbėjo apie biofarmacijos industrijos vaidmenį sveikatos priežiūroje ir visuomenėje, biofarmacijos kompanijos „Novartis“ kompanijos veiklą – istoriją, viziją, pasiekimus ir įveiktus iššūkius šiandieną, taip pat – apie tai, ką reiškia būti moterimi lydere biofarmacijos srityje, pasidalino savo asmenine profesine kelione, aptarė moterų lyderystės ateities perspektyvų klausimus – įgūdžių, socialinės atsakomybės, sėkmingų darbuotojų ugdymo.

„Didžioji dalis šiandienos prezentacijos – tai mano asmeninė, moters biofarmacijos srityje, kelionė. Papasakosiu, kaip atsidūriau šiame lauke, taip pat – kodėl prisijungiau prie „Novartis“. Iš tiesų, į Australiją atvykau kaip pabėgėlė. Man pasisekė, kad galėjau studijuoti farmaciją Melburne ir įgyti praktikos vienoje didžiausių ligoninių – Karališkojoje Melburno ligoninėje. Žinoma, galėjau čia ir sustoti – tapti farmacininke Australijoje ir niekada nepalikti savo gražiosios gimtos šalies. Bet tuomet pasitaikė galimybė prisijungti prie „Novartis“. Ir ši galimybė man suteikė tiek daug dalykų: gyvenimą ir darbą vis kitoje šalyje, skirtingų sveikatos apsaugos sistemų pamatymą, skirtingų kultūrų patyrimą“, – kalbėjo S. Ghelani.

Lektorė pasidalino sėkmingu „Novartis“ farmacijos kompanijos pavyzdžiu, papasakodama, kaip pacientų ir medikų, industrijų ir valdžios bendradarbiavimas padeda pasiekti pačių geriausių rezultatų. „Pradėjus darbuotis biofarmacijos srityje, žmonės dažnai klausdavo manęs, kodėl priėmiau tokį sprendimą. Ši patirtis – darbas Karališkojoje Melburno ligoninėje kaip ŽIV farmacininkei, buvimas pačiame ŽIV epidemijos sūkuryje 1990-aisiais – man buvo tikra mokykla. Žmonės mirė pačiomis baisiausiomis mirtimis“, – pasakojo lektorė iš Kanados.

Sweta-2.jpegIš kairės: Sweta Ghelani, Monika Katkutė, prof. Ieva Plikusienė, dr. Ingrida Lisauskienė / MF archyvas

Su auditorija S. Ghelani pasidalino įkvepiančiais patarimais: „Norėčiau, kad prieš 20 metų man kas nors būtų pasakęs – „tau pavyks“. Nereikia daryti prielaidų apie tai, ką moteris nori pasiekti savo gyvenime. Jos gyvenimo aplinkybės neturi nieko bendra su tuo, ką ji nori nuveikti savo profesiniame kelyje <...> Jei žmonės negali palaikyti tavo ambicijos, tuomet užklausk, ar jie gali sau leisti prarasti tave. Šiandieną susirinkusioms moterims noriu pasakyti: rizikuokite tiek, kiek galite, išeikite iš savo komforto zonos, išmokite mylėti ir naviguoti dviprasmybėse, investuokite į savo patirtį. Jums bus ne kartą sakoma „ne“ arba, dar blogiau, „tu negali šito padaryti“. Bet nesijaudinkite, nepriimkite šito atsakymo. Pagrindinis pasakotojas savo istorijoje esate tik jūs“, – savo asmenine patirtimi dalinosi lektorė.

Diskusijoje buvo dalinamasi asmeninėmis profesinėmis istorijomis, įveiktais iššūkiais, pasiektais tikslais, ieškoma atsakymų į svarbius klausimus moterų lyderystės sveikatos apsaugos sektoriuje tema: ką iš tiesų reiškia būti moterimi lydere, ko trūksta šiandienos lyderystei, kokios lyderystės tendencijos vyrauja, kodėl emocinis intelektas – toks pat svarbus kaip ir bendradarbiavimas.

Fakultetas

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos Sutinku