MF farmacijos studentai lankosi Lietuvos medicinos ir farmacijos muziejuje / Asm. archyvas
Rugsėjo 25 d. minima Tarptautinė vaistininkų diena. Šia proga dalinamės patyrimu iš būsimųjų specialistų studijų ir pasirengimo profesiniam keliui.
Šių metų rugsėjo mėn. viduryje VU Medicinos fakulteto Farmacijos studijų programos III kurso studentai kartu su Biomedicinos mokslų instituto Farmacijos ir farmakologijos centro dėstytojomis dr. Rasa Kalėdaite ir lekt. Rūta Matulaitiene aplankė dvi skirtingas su farmacija susijusias įstaigas Kaune – Lietuvos medicinos ir farmacijos muziejų ir vaistų produkcijos įgyvendinimo technologijomis užiimančią bendrovę UAB „BBLT Tech“.
Lietuvos medicinos ir farmacijos muziejuje farmacijos studentus svetingai priėmė Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) docentas dr. Tauras Mekas. Mokslininkas supažindino būsimuosius farmacininkus su vaistinės struktūra: oficina (receptų kambariu), koktorija, vaistingųjų medžiagų atsargų kambariu, laboratorija, rūsiu bei gydytojų kabinetais. Docentas taip pat atskleidė paslaptingas meilės eliksyro ir terijako sudėtines dalis, papasakojo apie senąsias vaistininkystės tradicijas ir darbo priemones. Šiais laikais vaistinės atmosfera – gerokai pasikeitus.
Vizito į bendrovės „BBLT Tech“ metu studentai buvo supažindinti su vaistų pramonėje taikoma kokybės sistema, vaistų geros gamybos principais praktikoje, sudėtinga vaistinių preparatų ir pakavimo medžiagų tiekimo grandine. Europos Sąjungoje taikoma vaistinių preparatų gera gamybos praktika garantuoja nuoseklią vaistinio preparato gamybą ir kontrolę pagal taikomus kokybės standartus taip, kad pagamintas vaistinis preparatas atitiktų savo paskirtį, rinkodaros teisės pažymėjimo bei specifikacijų reikalavimus.
MF farmacijos studentai lankosi UAB „BBLT Tech“ / Asm. archyvas
Pažymėtina, kad UAB „BBLT Tech“ turi gamybos licenciją ir greitu metu pradės vaistinių preparatų, skirtų II tipo cukrinio diabeto gydymui, švirkštiklių surinkimą ir antrinio pakavimo gamybą. Įmonė turi moderniausią įrangą Pabaltyje, skirtą užtaisui su injekciniu vaistiniu preparatu surinkti į modernų švirkštiklį, kuris labai patogus vartoti pacientams.
Anot dr. Rasos Kalėdaitės, tikimasi, kad tokios išvykos kaip ši prisideda būsimų vaistininkų praktinio žinių pritaikymo. „Labai svarbu žinoti savo profesijos istoriją, suprasti, kaip vaistininko profesija keitėsi per laikmečius. Būsimiems vaistininkams taip pat svarbu išmanyti minėtąsias vaistų geros gamybos praktikos gaires“, – teigė mokslininkė.
Dr. Rasa Kalėdaitė dėkojo išvyką organizuoti padėjusiems ir studentus maloniai priėmusiems LSMU docentui dr. Taurui Mekui, UAB „BBLT Tech“ administracijai ir Vaistų technologijų disciplinos dėstytojoms – lekt. Rimai Losinskaijai ir lekt. Rūtai Matulaitienei.