Lesinskas 2Prof. dr. Eugenijus Lesinskas / MF archyvas

Nuo šių metų liepos 1 d. Vilniaus universiteto (VU) Medicinos fakulteto (MF) Klinikinės medicinos instituto (KMI) direktoriaus pareigose darbą pradėjo prof. dr. Eugenijus Lesinskas, kuris pakeitė iki šiol KMI vadovavusį prof. dr. Tomą Poškų.

Nutarimas dėl naujo MF KMI vadovo priimtas remiantis Medicinos fakulteto dekano įsakymu Nr. (1.4 E) 150000-DTK-22 birželio 12 d. vykusio Medicinos fakulteto Tarybos posėdžio metu. MF Tarybos posėdžio nutarimą galima skaityti čia.

Prof. Eugenijus Lesinskas yra VU Medicinos fakulteto mokslininkas (mokslinių interesų kryptys – ausies, nosies, ryklės ir gerklų tyrimai, otologijos problemos, vidurinės ausies uždegimo diagnostika ir gydymas, kochlearinė implantacija), KMI Ausų nosies gerklės ir akių ligų klinikos vadovas, dėstytojas, Vilniaus universiteto Tarybos narys (nuo 2014 m.), VU Medicinos fakulteto Tarybos pirmininkas (nuo 2016 m.), VU Tarybos pirmininko pavaduotojas (nuo 2019 m.). Profesorius vadovauja Vilniaus universiteto ligoninės (VUL) Santaros klinikų Ausų, nosies ir gerklės ligų centrui, taip pat yra Lietuvos otorinolaringologų draugijos pirmininkas (nuo 2014-2023 m.), Europos Otologų-neurootologų draugijos valdybos narys. Mokslininkas yra paskelbęs daugiau kaip 100 mokslinių straipsnių, stažavęsis Jungtinėse Amerikos Valstijose, Čekijoje, Prancūzijoje, Vokietijoje, Austrijoje, pirmą kartą Lietuvoje atlikęs naujas ausies operacijas – vidurinės ausies kombinuotas rekonstrukcines (1999 m.), kochlearinės implantacijos (2006 m.), implantuojamų klausos aparatų (2008 m.) operacijas.

VU Medicinos fakulteto Klinikinės medicinos institutas – akademinis administracinio padalinio teises turintis Fakulteto šakinis darinys, kuriame atliekami moksliniai tyrimai, vykdoma eksperimentinės, socialinės ir technologinės plėtros bei studijų veikla. KMI kontaktinę informaciją galima rasti čia.