Dokt. Monika Makutienė / Asm. archyvo nuotr.
Šių metų spalio 15-19 d. Krokuvoje, Lenkijoje, įvyko 1-asis Europos ergoterapijos kongresas, organizuotas Lenkijos ergoterapijos asociacijos bei Europos ergoterapijos asociacijos, vienijančios 3 didžiausias Europos ergoterapijos organizacijas – Europos aukštųjų mokyklų ergoterapijos tinklą (ENOTHE), Europos šalių ergoterapeutų tarybą (COTEC) ir Ergoterapijos ir ergoterapijos mokslo tyrimų organizaciją (ROTOS).
Kongrese dalyvavo ir Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto (VU MF) Visuomenės sveikatos katedros doktorantė, ergoterapeutė Monika Makutienė. Renginio metu doktorantė skaitė žodinį pranešimą „Skaitmeninės priemonės naudojimas psichikos sveikatai gerinti pradinėse mokyklose“, sulaukusį nemažai susidomėjimo, dalyvavo seminaruose, sėmėsi žinių bei turėjo galimybę plėsti mokslinių pažinčių ratą.
Ergoterapijos kongreso tikslas – suvienyti ergoterapijos specialistus, taip didinant šios profesijos žinomumą ir vertę visoje Europoje. Kongrese daugiausia dėmesio skiriama ergoterapijos ateičiai, sprendžiami inovatyvios praktikos ir bendradarbiavimo poreikio sparčiai besikeičiančioje aplinkoje klausimai.
1-asis Europos ergoterapijos kongresas / Asm. archyvo nuotr.
Renginyje dalyvavo daugiau kaip 1000 dalyvių: mokslininkų ergoterapeutų, praktikų, dėstytojų, studentų, pristatyti 137 žodiniai pranešimai ir 214 stendiniai pranešimai, taip pat vyko seminarai, kuriuos vedė tokie žymūs pranešėjai kaip doc. dr. Agnieszka Smrokowska-Reichmann (Taikomųjų mokslų institutas Krokuvoje), dr. doc. Ericas Asaba (Karolinska institutas Švedijoje) ir prof. Anita Atwal (ergoterapeutė, sveikatos priežiūros specialistė, besispecializuojanti tarpdisciplininiuose tyrimuose).
„Įvairių seminarų, diskusijų metu bendraujant su skirtingų šalių atstovais apie ergoterapijos tendencijas, iššūkius ir galimybes, paaiškėjo, kad tiek Lietuvoje, tiek kitose Europos šalyse situacija yra labai panaši. Mažėjantys studentų skaičiai, per mažas ergoterapijos žinomumas arba per siauras specialybės suvokimas, tarpdisciplininio bendradarbiavimo ir ergoterapeuto vaidmens socialinėje erdvėje ribotumai – tai dalis iššūkių ergoterapeutų bendruomenėse. Tačiau ergoterapeutų bendruomenės – mokslininkų, praktikų, dėstytojų – vienybė ir drąsa įkvėpti kitus gali padėti įveikti iššūkius. 1-asis Europos ergoterapijos kongresas subūrė didžiulį būrį specialistų ne tik iš Europos, bet ir viso pasaulio. Dalyvavimas tokiame renginyje suteikia galimybę išplėsti savo žinias, įgyti naujų patirčių, užmegzti naujų pažinčių, pažvelgti į pasaulio ergoterapijos tendencijas, į Lietuvos situaciją pasaulio kontekste bei pasisemti įkvėpimo naujiems darbams“, – po kongreso įspūdžiais dalinosi dokt. Monika Makutienė.