Prof. dr. Rimantas Stukas / Asm. archyvas
Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto (VU MF) Sveikatos mokslų instituto Visuomenės sveikatos katedros vedėjas prof. dr. Rimantas Stukas šių metų spalio 4 d. tarptautinėje konferencijoje „Tvari mokykla 2030“, kurią organizavo Lietuvos neformaliojo švietimo agentūra kartu su Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, skaitė kviestinį pranešimą ir dalijosi naujausiomis mokslo žiniomis tvarios ir sveikos mitybos klausimais su švietimo įstaigų vadovais ir mokytojais, pateikė idėjų, kaip sėkmingai integruoti tvarumo principus į švietimo įstaigų kasdienę veiklą, kaip įkvėpti pokyčiams ir skatinti atsakingą požiūrį, išteklių naudojimą, sąmoningą maisto pasirinkimą ir sveikos bei tvarios mitybos ugdymą mokyklose.
Anot profesoriaus, Visuomenės sveikatos katedroje vykdomų mitybos srities mokslių tyrimų rezultatai turi ir mokslinę, ir praktinę reikšmę ir svarbą. „Maistas, tinkamas maitinimasis, sąmoningas maisto produktų pasirinkimas neabejotinai daro reikšmingą įtaką kiekvieno žmogaus sveikatai, o augančiam mokinio organizmui tai ypač aktualu. Tačiau svarbu nepamiršti, kad mityba turi būti ir sveika, ir tvari“, – teigė mokslininkas. Pasak prof. Rimanto Stuko, mokytojai savo kasdieniniame darbe ugdydami mokinius vykdo ir sveikatos bei mitybos mokymą, todėl mokslu paremtos žinios labai aktualios.
Šiuo metu Lietuvoje dar tik pradedama įgyvendinti darbotvarkė „Tvari mokykla 2030“. Planuojama, kad iki 2030 m. visos mūsų šalies mokyklos taps tvarios arba žengs tvarumo keliu. Mokiniai tvarumo iniciatyvų įgyvendinimą daugiausiai pajus per infrastruktūros pokyčius, vis daugiau tvarumo temų atsiras ir ugdymo turinyje, tarp jų ir tvarios mitybos temos. Šis pokytis neįmanomas be mokslinių tyrimų, tad Medicinos fakulteto mokslininkų darbai ir žinios nuosekliai prisideda skleidžiant ir įtvirtinant tvarumo sampratą, skatina sveiką ir tvarią mitybą.