Sidebar

Naujienos

LT_guests_at_QSNA_2024_Image_Credit_Swedish_Care_International_Yanan_Li_11.jpgProf. dr. Natalja Istomina kartu su šių metų Karalienės Silvijos slaugos apdovanojimą gavusia Jurgita Stankūniene / Asm. archyvas

Šių metų rugsėjo mėn. VU Medicinos fakulteto Sveikatos mokslų instituto Slaugos katedros vadovė prof. dr. Natalja Istomina kaip kviestinė ekspertė lankėsi Karalienės Silvijos slaugos apdovanojimų renginyje bei slaugos ir demencijos žinių praktiniam pritaikymui skirtoje konferencijoje Stokholme, Švedijoje. Šiemet Karalienės Silvijos slaugos apdovanojimas buvo įteiktas Vilniaus kolegijos Sveikatos priežiūros fakulteto Slaugos katedros vadovei Jurgitai Stankūnienei.

Gražia kasmetine tradicija tapusius Karalienės Silvijos slaugos apdovanojimus Lietuvoje organizuoja Karalienės Silvijos įsteigtos organizacijos Swedish Care International partneriai Lietuvoje – slaugos ligoninė Addere Care, taikanti švedišką sveikatos priežiūros modelį pacientams sergantiems demencija Lietuvoje. Karalienės Silvijos įkurto fondo tikslas – skleisti ir remti geriausias iniciatyvas slaugos technologijose, panaudojant generuojantį dirbtinį intelektą bei kitas jo rūšis.

„Slaugytojų trūksta visame pasaulyje, o kai kuriose šalyse šis trūkumas įvardijamas kaip dvigubas bei grėsmingas asmens ir visuomenės sveikatai. Renginį vienijusi idėja – žmogiška slauga turi būti orientuota į žmogų, jo orumą, viltis, vertybes ir gyvenimą apskritai. Pacientas – nėra tik klientas, paslaugos objektas, pacientas pirmiausia yra žmogus, nepriklausomai nuo fizinės ir psichinės jo sveikatos būklės. Pacientas – nėra tik klientas, paslaugos objektas, pacientas pirmiausia yra žmogus, nepriklausomai nuo fizinės ir psichinės jo sveikatos būklės. Tiek Lietuvoje, tiek pasaulyje, visų sveikatos priežiūros specialistų siekis turėtų būti padaryti pacientą ne tik sveiku, pasveikusiu ar prisitaikiusiu prie naujos sveikatos būklės, bet ir laimingu. Vis tik apie laimę mes dažnai pamirštame ir susitelkiame vien į fizinę jo gerovę“, – mintimis apie renginį dalinosi MF prof. dr. Natalja Istomina.

Anot profesorės, Karalienės Silvijos renginys leido iš naujo permąstyti laimės konceptą: kas yra laimė pacientui, kas suteikia pasitenkinimą bei padaro laimingu slaugytoją, gydytoją ar kitą sveikatos priežiūros specialistą, kaip naujausios technologijos gali palengvinti laimės suteikimą pacientams, jų artimiesiems ir darbuotojams.

Fakultetas

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos Sutinku