Naujausi įvykiai

Lietuvos alergijos ir astmos asociacija (LAAA) kartu su Vilniaus universiteto (VU)  Medicinos fakultetu ir Lietuvos Sveikatos Mokslų universiteto (LSMU) mokslininkais organizuoja tarptautinę mokslinę-praktinę konferenciją „Alerginių ir imuninių ligų ypatumai 2024“.

Renginio data: 2024 m. spalio 11 d.
Vieta: VU Aula Parva, Universiteto g 3, Vilnius.

Preliminarią konferencijos programą galite rasti čia.

Registraciją į konferenciją rasite čia.

Pirma konferencijos dalis bus skirta jaunųjų mokslininkų, atstovaujančių Vilniaus universiteto Medicinos fakultetą bei Lietuvos Sveikatos Mokslų universiteto Alergologijos ir imunologijos kliniką, darbams. Pristatomi mokslo tiriamieji darbai labai įvairūs: nuo trečio kurso studentų apžvalginių darbų iki doktorantų sudėtingų imuninių mechanizmų gvildenimo.

Antroje dalyje – dėmesys bus skiriamas keturioms temoms:

• Imunoterapijos pasaulines naujienas pristatys Dr. Jenaro Jose Hernandez Pena (Ispanija,);
  • Mikrobiotos įtaką alerginėms ligoms pristatys prof. Alla Nakonečna  ir Dr. Arie Riemer Dirk van Bergen  (Imperial College London, Jungtinė karalystė);
  • alerginio rinito naujienas, taikant šiuolaikines mobilias technologijas, pristatys Prof. Jean Bousquet (Montpellier CHU  ir Berlin Charite universities (Prancūzija);
  • profesorė Prof. Zhanat  Ispayeva skaitys pranešimą apie dilgėlinių gydymą (Kazachstanas).

Trečioje konferencijos dalyje Lietuvos alergijos ir astmos asociacija prof. Violeta Kvedarienė skaitys pranešimą apie šiuolaikinę alerginių ligų diagnostiką, kaip raktą į sėkmingą alergijos gydymą. Prof. Brigita Gradauskienė nagrinės agioedemos diferencinę diagnostiką, jos sąsajas su imunodeficitais. Doc. Edita Gasiūnienė pristatys gydymo specifine imunoterapija galimybes Lietuvoje. Didžiulę klinikinę praktiką turinti gydytoja alergologė Aušra Astrauskaitė atkreips dėmesį į atopinio dermatito diagnostikos ir gydymo aktualijas.

Po renginio numatomos diskusijos, sprendžiant praktinius alerginių ligų ir jų sąsajų su kitomis ligomis klausimus (bus vykdoma atskira registracija).

Dėmesio jauniesiems mokslininkams!

Pirmoji tarptautinės konferencijos dalis bus skiriama VU ir LSMU jaunųjų mokslininkų darbų pristatymui. Kviečiame pristatyti Jūsų atliekamą ar atliktą mokslinį darbą Jaunųjų mokslininkų sesijoje. LAAA planuoja išleisti leidinį su lektorių ir jaunų mokslininkų darbų santraukomis (santraukos apimtis – 1 psl.). Darbas turi būti aptartas su darbo vadovu ir nebus koreguojamas po jo gavimo.

Terminas pateikti darbų santraukas – rugsėjo 29 d.Geriausių darbų autoriams bus suteikta galimybė skaityti pranešimą (iki 15min).

Reikalavimai santraukoms: parengta Microsoft Word teksto redaktoriumi (.docx), Times New Roman 12 dydžio šriftu, A4 formatu (210 x 297 mm), atstumas tarp eilučių – 1 (eilėtarpis), teksto lygiuotė – abipusė. Paraščių plotis: viršuje – 2,0 cm, apačioje – 2,0 cm, kairėje – 2,0 cm, dešinėje – 2,0 cm.

Jaunieji mokslininkai savo darbų santraukas turėtų pateikti el. paštu (bus ppildyta)

Kontaktas pasiteirauti: tel. +370 615 59861